#Márnotratný prorok 550 9788072552818_0
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Svatá válka (John Bunyan)

Bunyanova Svatá válka se rodila v bedfordském vězení, kam se autor dostal na dvanáct let za kázání při nedovoleném shromáždění.

7,50 € Bez dane

7,50 € Bez DPH

notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

Bunyanova Svatá válka se rodila v bedfordském vězení, kam se autor dostal na dvanáct let za kázání při nedovoleném shromáždění. Tryská z ní jeho puritánská radikální spiritualita a jistý kalvínský aktivismus, který vnímá duchovní boj mezi Bohem a ďáblem o lidskou duši jako svatou válku. Není to však dualistický zápas dvou rovnocenných říší a není pochyb, že město - duše člověka může využít sílu Boží spásné intervence v Mesiáši - Immanueli.
Pavel Černý

John Bunyan (1628 - 1688) bol anglický kresťanský spisovateľ a kazateľ. Čítaním kníh sa u neho prejavil záujem o duchovné veci, prežíval muky nad svojimi hriechmi a pokúšal sa viesť zbožný život vo vlastnej sile. Po troch rokoch prežil zásadný obrat a vydal sa Bohu. Pripojil sa k nonkonformistickej cirkvi, kde bol cenený jeho dar kázania. Kázal a zároveň pracoval ako kotlár. Niekoľkokrát bol za svoju kazateľskú činnosť väznený. Je známy najmä svojím alegorickým dielom Cesta pútnika.

Počet strán: 224 strán
Väzba: brožovaná
Rozmer: 13,8 x 20,5 cm
Jazyk: český jazyk
Rok vydania: 2013

Tabuľka dát
PL 0023
1 ks
Komentáre (0)