#0711 Farewell show
  • #0711 Farewell show

Farewell show (Delirious? - 2 CD)

17,60 €
Bez dane
Kód: CD 0078

Posledný rozlúčkový koncert anglickej skupiny.

Množstvo
Posledné kusy v sklade

Delírious - bola britská rocková kapela. Sústreďovala sa na kresťanský a alternatívny rock.

Svoju kariéru začali ako skupina chvál a uctievania na evanjelizačných akciách pre mládež zvaných Cutting Edge. Popularita týchto akcií rástla a skupina účinkovala na týchto akciách na celom južnom pobreží Anglicka až k Southamptonu.

Ich hudba bola stále známejšia a záujem o nahrávky sa zväčšoval.   V roku 1995 mal Martin Smith, jeho manželka a Jon Thatcher vážnu dopravnú nehodu. Jon a Martinova manželka vyviazli bez zranení, ale Martin strávil niekoľko dní v nemocnici. Počas tohto pobytu sa Martin rozhodol staľ profesionálnym hudobníkom a založil skupinu Delirious?. Úspech dosiahli po vydaní prvého albumu King of Fools, v roku 1997.

Album získal strieborné ocenenie vo Veľkej Británii a Delirious? sa stala najznámejšou a najúspešnejšou kapelou medzi rockovými kresťanskými kapelami. Mnohé piesne získali nádych hymnusov a dodnes sa hrávajú na stretnutiach kresťanskej mládeže.

Deeper zostáva dodnes najpredávanejším singlom skupiny s viac ako 30 tisícami predaných nosičov.

V roku 2008 na prianie Martina Smitha si dáva kapela pauzu. Ich rozlúčkové turné Farewell show je vydané na CD a DVD. Na Veľkú noc sa kapela za veľkej podpory fanúšikov pokúša dobiť hitparádu The Official UK Top 40 Singels Chart a 4. apríla 2010 obsadia s piesňou History Maker 4. miesto.

CD 0078
1 ks
chat Komentáre (0)