#Márnotratný prorok 1810 dvd-odomykanie-tajomstva-zivota
  • #Márnotratný prorok 1810 dvd-odomykanie-tajomstva-zivota

DVD - Odomykanie tajomstva života

8,20 €
Bez dane
Kód: DVD 0053
Vedecké argumenty v prospech inteligentného dizajnu
Množstvo
Posledné kusy v sklade

VEDECKÉ ARGUMENTY V PROSPECH INTELIGENTNÉHO DIZAJNU
PRI POHĽADE NA OHROMUJÚCU ZLOŽITOSŤ ŽIVOTA NÁS OKAMŽITE NAPADNE OTÁZKA: ODKIAĽ SA TO VŠETKO ZOBRALO?
- MICHAEL BEHE, biochemik
V roku 1859 Charles Darwin publikoval knihu „O pôvode druhov“. V nej tvrdil, že všetok život na zemi je výsledkom neriadených prírodných procesov, času, náhody a
prirodzeného výberu. Od čias Darwina sa biológovia pri vysvetľovaní pôvodu živých organizmov odvolávali práve na takéto procesy. Lenže tento prístup je dnes spochybnený tak
ako nikdy predtým.
Dokument „Odomykanie tajomstva života“ rozpráva príbeh súčasných vedcov, ktorí presadzujú prevratnú, a pritom kontroverznú myšlienku – teóriu inteligentného dizajnu.
Pomocou špičkovej počítačovej animácie vás „Odomykanie tajomstva života“ prenesie do vnútra živej bunky, kde preskúmame sústavy a zariadenia, ktoré nesú neklamné znaky dizajnu. Rotačný motor, ktorý sa otáča rýchlosťou 100000 otáčok za minútu. Biologický systém pre spracovanie informácií, ktorý je výkonnejší než akákoľvek počítačová sieť. Špirálovitá molekula, ktorá nesie uložené inštrukcie potrebné na výstavbu komponentov, z ktorých sa skladá každý živý organizmus na zemi.
Tento pôsobivý dokument predstavuje ideu, ktorá je schopná spôsobiť prevrat v našom chápaní života… a odomknúť tajomstvo jeho pôvodu.


BONUSY: Vedci odpovedajú na otázky o darvinizme a inteligentnom dizajne. Odkazy na knihy, videá a internetové stránky. Profily vedcov a učencov. Výber kapitoly. 35 minút bonusového materiálu v angličtine.

dĺžka: 65 minút
anglicky, slovensky

Vydavateľstvo: Ordo Salutis

DVD 0053
1 ks
chat Komentáre (0)