#Márnotratný prorok 128 ukr
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ukryté vo hviezdach (Dobsonová Melanie)

12,00 € Bez dane

12,00 € Bez DPH

notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

Uznávaná spisovateľka a autorka knihy Catching the Wind (Honba za vetrom), o ktorej americký týždenník Publishers Weekly napísal, že je „nezabudnuteľná“ a „stojí za to si ju prečítať“, prichádza s pútavým historicko-súčasným románom o skrytom poklade, zámku a obyčajných ľuďoch, ktorí neobyčajným spôsobom odolali zlu.

Je rok 1938 a Hitlerove vojská obsadili Viedeň. Rakúšan Max Dornbach sľúbil, že pomôže židovským priateľom ukryť ich najcennejší majetok pred nacistami, a tak ho pašuje do letného rodinného sídla pri malebnej dedinke Hallstatt. Na pomoc si prizve Anniku Knopfovú, kamarátku z detstva a správcovu dcéru, ktorá mu ochotne pomáha, lebo ho od malička miluje. Max však privedie aj mladú Židovku Luziu Weissovú, ktorú chce ukryť v zámku, čím zraní Annikine city, ohrozí ich plán a dokonca aj životy, najmä keď nacisti prídu sídlo dôkladne prehľadať, no nenájdu ani Luziu, ani poklad.

O osemdesiat rokov neskôr Callie Randallová, ktorá so sestrou vlastní kníhkupectvo a prostredníctvom svojho blogu udržuje kontakt so svetom, no inak je úplne spokojná so svojím tichým životom, natrafí na tajomný zoznam v starom vydaní Bambiho. Dovedie ju k Annikinmu príbehu… a k zrejme dlho pochovanému príbehu jej drahého priateľa. Callie musí pri bádaní v minulosti riskovať vykročenie z bezpečného sveta, ktorý si vybudovala, lebo len tak nájde odpovede, dobrodružstvo a možno dokonca novú lásku.

***

„Na stránkach románu Ukrytí vo hviezdach od Melanie Dobsonovej sú skryté cenné maličkosti bežného života, vidiny, ktoré podobne ako knihy v kníhkupectve hlavnej hrdinky ukrývajú kľúčové informácie odhaľujúce ohromnú rodinnú záhadu. Autorka majstrovským spôsobom vdychuje postavám život, rozvíja dej a vyberá slová spôsobom, ktorý čitateľom pripomína, že ešte stále sa píšu krásne romány. Strieborná niť lásky k druhým sa prepletá so zlatou, ktorou je láska k Bohu, a prepája minulé a súčasné dejové línie. Tento príbeh je hlboko dojemný, rezonuje v čitateľovi a vďaka zvratu vyrážajúcemu dych si ešte dlho po dočítaní poslednej strany budete klásť otázku: ‚Čo by som urobil ja?’“ Sandra Byrdová, autorka knihy Lady of a Thousand Treasures (Pani tisícich pokladov)

“Napínavé a dojímavé rozprávanie, od ktorého sa nebudete chcieť odtrhnúť! Sľúbila som si, že najnovší román Melanie Dobsonovej budem čítať pomaly, aby som si ho vychutnávala po malých dávkach a neponáhľala sa zistiť, čo sa stane ďalej. Nedokázala som to! Namiesto toho som sa tak vžila do jej postáv a dúfala v rozprávkový koniec, že som každý deň zostávala hore dlho do noci. Všetko, čo chcela autorka vyjadriť, som cítila s desaťnásobnou intenzitou. Netuším, ako to urobila, ale táto kniha ma zasiahla priamo do srdca. Prekvapivý zvrat a vykúpenie ma úplne zaskočili… viac však nepoviem, aby som nepokazila zážitok niekomu inému. Jej knihy vrátane tejto nie sú povrchnými románmi. Svoje myšlienky spriada do slov veľmi nevtieravo, no čitateľ na konci presne vie, čo mala na mysli. Je to nádherná a inšpirujúca kniha, úžasný narodeninový darček pre priateľku.” Recenzia na Goodreads.com

***

MELANIE DOBSONOVÁ získala niekoľko ocenení a je autorkou dvadsiatich románov, v ktorých s obľubou spája historické príbehy so súčasnosťou. S manželom Jonom a ich dvoma dcérami žijú pri Portlande v Oregone.

Písanie beletrie poskytuje Melanie Dobsonovej dobrý dôvod na objavovanie opustených domov, cestovanie na jedinečné miesta a trávenie času čítaním starých knižiek a časopisov. Získala niekoľko ocenení a je autorkou dvadsiatich románov, v ktorých s obľubou spája historické príbehy so súčasnosťou. Okrem románu Ukrytí vo hviezdach napísala knihy Catching the Wind, Enchanted Isle a zbierku románov Legacy of Love. Za Chateau of Secrets a Catching the Wind získala ocenenie Carol Award v kategórii historická beletria, audiokniha Catching the Wind získala v roku 2018 ocenenie audiokníh a hlasových hier Audie Award za inšpirujúci román. Jej ďalší historicko-súčasný román s názvom Memories of Glass vychádza v roku 2019.

Viac informácií o nej a jej knihách nájdete na jej internetovej stránke www.melaniedobson.com


 
Vydavateľstvo: i527.net
Formát: A5; mäkká väzba, farebná obálka
Jazyk: Slovenčina
ISBN: 978-80-89822-37-9
Rok vydania: 2019
Počet strán: 312

Tabuľka dát
i527.net
PL 0334/K
2 položky
Komentáre (0)