#Márnotratný prorok 387 premon
  • #Márnotratný prorok 387 premon

Přemožení náboženského ducha

4,40 €
Bez dane
Kód: EL 0017
V knihe Přemožení náboženského ducha Rick Joyner píše o tom, akú stratégiu používa diabol, aby nás odvrátil od správnej cesty. Každý z nás je v ohrození a je potrebné vedieť sa mu brániť.
Množstvo
Mrzí nás to, ale tento produkt už nemáme

Základná stratégia nepriateľa je priviesť nás k tomu, aby sme sa sústredili na zlo a odvrátili sa od Pánovej slávy a od kríža. Jeho taktika má podobu náboženského ducha - zlého ducha, ktorý je atrapou skutočnej lásky k Bohu a skutočnému uctievaniu. Tento duch cirkev poškodil oveľa viac ako New Age a všetky ďalšie kulty dohromady.

Náboženský duch je démon ktorý sa snaží nahradiť Božiu moc v našich životoch náboženskou aktivitou. Jeho hlavným cieľom je dosiahnuť to, aby kresťania mali "vonkajšiu formu zbožnosti, ale ich moc im bola cudzia". Náboženský duch funguje ako kvas v ceste. Nepridáva chlebu ani hmotu ani nutričnú hodnotu - len ho nafukuje. Podobne je to s vedľajším produktom náboženského ducha. Nerozmnožuje život alebo moc cirkvi, len sýti pýchu človeka. Práve pýcha spôsobila jeho prvotný pád a takmer všetky ostatné pády.

Náboženský duch nám bráni počuť Boží hlas. Vedie nás totižto k tomu, aby sme predpokladali, že už Božiu mienku poznáme - vieme, čo Boh hovorí a čo mu spôsobuje radosť. Tento klamný pocit je dôsledkom presvedčenia, že Boh je rovnaký ako my.

Pokiaľ máte sami problém s náboženským duchom, potom vám už určite napadlo, kto by si mal prečítať túto brožúrku. V skutočnosti ju potrebujeme všetci. S týmto nepriateľom sa do istej miery stretáva každý z nás. Základným rysom farizejov predsa bolo to, že sa sústredili na chyby druhých, ale voči vlastným chybám boli slepí. Je kľúčové, aby sme sa oslobodili od tohto zničujúceho klamu a už do neho neupadali znova. Inak nebudeme schopní uctievať Hospodina v Duchu a v pravde.

Tomuto boju sa nikto nevyhne. Otázkou zostáva len to, na akej strane budeme bojovať.

V knihe Přemožení náboženského ducha nachádzame zoznam varovných znamení prítomnosti náboženského ducha a tiež kroky, ktoré môžeme podniknúť, aby sme sa týchto postojov zbavili. Kľúčom a cieľom je dôverný vzťah s Bohom, ktorý sa prejavuje láskou k nemu a k blížnemu.

Táto kniha vychádza v rámci Edice Strhávání duchovních pevností.

EL 0017
chat Komentáre (0)