#Márnotratný prorok 510 unnamed
  • #Márnotratný prorok 510 unnamed
  • #Márnotratný prorok 511 unnamed (1)
  • #Márnotratný prorok 512 99135882

Študijná Biblia

45,00 €
Bez dane
Kód: SBS 10233
Slovenský ekumenický preklad
Množstvo
Posledné kusy v sklade

Študijná Biblia je komplexné dielo, ktoré je výsledkom niekoľkoročnej práce celého tímu prekladateľov, teológov, editorov, korektorov a grafických dizajnérov. Dve vydavateľstvá (porta Libri a Slovenská biblická spoločnosť) spojili svoje sily, aby mohol tento projekt vzniknúť.

Študijné poznámky sú z anglickej The NIV Study Bible (Zondervan, Grand Rapids, Michigan, USA 2011) a sú základom študijného a výkladového aparátu. Dôležité časti tohto aparátu však boli vytvorené úplne originálne pre toto dielo - napríklad krížové odkazy a konkordancia.

Pre samotný biblický text v novej Študijnej Biblii sme sa rozhodli použiť najnovší revidovaný text Slovenského ekumenického prekladu Biblie. Vydanie bez deuterokánonických kníh Starého zákona.

Úvody ku knihám dávajú čitateľom odpovede na otázky typu: Kto a kedy knihu napísal? O čo tam ide? Kde sa príbeh odohráva? Prečo kniha vznikla? a podobne.
Na vnútornom okraji strán sú krížové odkazy na súvisiace biblické texty k tej istej alebo podobnej téme. Pod biblickým textom sú uvedené prekladové textové poznámky. Krížové odkazy, ako aj textové prekladové poznámky boli vypracované špecificky pre text Slovenského ekumenického prekladu.
K samotnému biblickému textu obsahuje Študijná Biblia viac ako 20 000 študijných poznámok, ktoré sú uvedené pod biblickým textom pod čiarou. Poskytujú pozadie a kontext textu Písma a tiež zodpovedia na otázky, ktoré môžu vzniknúť pri čítaní Biblie.
Mapy, tabuľky, nákresy a doplnkové články sumarizujú a vysvetľujú dôležité informácie a myšlienky z Písma.
Register obsahuje takmer 700 pojmov, ktoré pomôžu čitateľom v štúdiu podľa ich špecifického záujmu a umožnujú im vytvoriť si vlastné študijné postupy.
Konkordancia má okolo 1 700 slov a má pomôcť čitateľom, ktorí chcú nájsť text, z ktorého si pamätajú buď kľúčové slovo alebo frázu. Pojmy a mená sú zoradené v abecednom poradí a je k nim priradený ich významnejší výskyt vo veršoch Biblie.

Vydavateľstvo: Slovenská biblická spoločnosť , Porta libri
ISBN: 9788081560521
Počet strán: 2514
Veľkosť: 22,5 x 17,3 x 6,4 cm
Hmotnosť: 2000 g
Rok vydania: 2016
Väzba: pevná

 

SBS 10233
1 ks
chat Komentáre (0)