#Márnotratný prorok 2291 28586133_1920-1920
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ježiš pre skeptikov (Dickson, J.)

Po 2 000 rokoch viery a dvoch storočiach kritického výskumu stále nedokážeme Ježiša vtesnať do jednej škatuľky.

10,00 € Bez dane

10,00 € Bez DPH

notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

„Je to skvelá kniha a veľmi ju odporúčame všetkým hľadajúcim.“ – Publisher’s Weekly

„Jedinečný zdroj informácií… V sekulárnej, ideológiou poháňanej dobe prináša objektívne, nestranné a vyvážené predstavenie kresťanských náhľadov na Ježiša Krista – všetky dôkladne podložené primárnymi zdrojmi. Nedokážem slovami vyjadriť, ako vrelo odporúčam túto knihu.“ – Timothy J. Keller, autor knihy Dáva Boh zmysel?

 

Po 2 000 rokoch viery a dvoch storočiach kritického výskumu stále nedokážeme Ježiša vtesnať do jednej škatuľky.

 

„Naše najlepšie informácie nepoukazujú na uhladeného, jednorozmerného Ježiša, ale na zložitú, mnohotvárnu a niekedy rozporuplnú postavu.“

V knihe Ježiš pre skeptikov John Dickson rozširuje predstavy veriacich aj skeptikov a konfrontuje ich presvedčenia. Dickson odhaľuje poznatky z minulosti, aby poskytol prevratný úvod do hlavných pohľadov na Ježiša, ktoré nachádzame v raných historických zdrojoch. Objavte ich aj vy!

 

 

John Dickson (PhD, Staroveké dejiny) je autor viac než dvanástich kníh, rektor St. Andrew’s Roseville a zaneprázdnený rečník. Moderoval tri televízne dokumenty a pravidelne prispieva do médií ako komentátor. V roku 2007 založil Centre for Public Christianity. Vyučuje a robí rôzne výskumy na Macquarie University (Sydney) a na University of Sydney, kde vyučuje predmet o historickom Ježišovi. V rokoch 2017 – 2018 pôsobil ako hosťujúci akademik na Katedre klasických štúdií na Oxford University. Žije v Sydney spolu s manželkou a troma deťmi.

Tabuľka dát
PL 0028/K
1 ks
Komentáre (0)