#Márnotratný prorok 2927 30243678_1920-1920
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Tiene raz pominú (Austinová Lynn)

Invázia nacistov do neutrálneho Holandska dramaticky zmení životy troch žien. Každá z nich musí prekľučkovať zložitou spleťou rozhodnutí a ich následkov.

18,50 € Bez dane

18,50 € Bez DPH

3
notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

Invázia nacistov do neutrálneho Holandska dramaticky zmení životy troch žien. Každá z nich musí prekľučkovať zložitou spleťou rozhodnutí a ich následkov.

Lena si spokojne nažíva na vidieckej farme so svojou rodinou. Odjakživa sa riadila kompasom viery; zachová sa však správne aj zoči-voči nečakane zložitým dilemám, ktorých riešenie môže rozhodnúť o živote alebo smrti?

Lenina dcéra Ans, ktorá sa nedávno presťahovala do rušného Leidenu, má hlavu plnú ideálov o novej práci a romantických predstáv o istom mladom policajtovi. Po zapojení sa do odboja však naráža na nepríjemnú realitu, že boj proti nepriateľovi môže byť nebezpečný.

Miriam je mladá huslistka židovského pôvodu, ktorá v Holandsku hľadá útočište. V novej krajine nachádza životnú lásku, ale udalosti, ku ktorým v Leidene dôjde, preskúšajú ju i jej rodinu spôsobom, o akom sa jej nesnívalo.

Ohlasy:

Životné cesty týchto troch žien sa v dôsledku nacistickej invázie nečakane a neraz aj dojímavo pretnú. Román je povznášajúcim svedectvom o prekvapivej odolnosti ľudského ducha a sile viery a lásky, ktoré nás dokážu previesť aj tými najťažšími skúškami.

„Málokto dokáže tak výborne opísať hĺbku ľudských vzťahov ako Lynn Austinová.“
— Susan Meissnerová, autorka románu The Last Year of the War

„Túto knihu si nesmie nechať ujsť žiadny milovník románov z obdobia druhej svetovej vojny.“
– Publishers Weekly

O autorke:

Lynn Austinová je úspešnou autorkou takmer tridsiatky románov, z ktorých si na Slovensku získali ohlas napríklad V tvojej koži, Odlúčení a Po čom vždy túžila. Je matkou troch dospelých detí a s manželom žije na západe štátu Michigan.

Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Kumrán
Formát: A5, brož., laminovaná obálka
Jazyk: slovenčina
ISBN: 978-80-89993-88-8
Rok vydania: 2024
Počet strán: 464

Tabuľka dát
PL 0094
1 ks
Komentáre (0)