#0578 SPRÁVA od Lukáša
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Mrzí nás to, ale tento produkt už nemáme

SPRÁVA od Lukáša / The MESSAGE of Luke (Peterson, Eugene H.)

Vydanie dynamického prekladu biblických kníh Evanjelium podľa Lukáša a Skutkov apoštolov

5,00 € Bez dane

5,00 € Bez DPH

block Mrzí nás to, ale tento produkt už nemáme
Popis

Správa od Lukáša - The Message of Luke je slovensko - anglické vydanie dynamického prekladu biblických kníh Evanjelium podľa Lukáša a Skutkov apoštolov. Obidve knihy napísal pôvodne v prvom storočí Lukáš - lekár, historik a blízky spolupracovník apoštola Pavla.

Eugene Peterson o ňom napísal: „Lukáš je obhajcom všetkých, čo sú mimo. Tiež bol outsider – jediný pohan medzi židovskými autormi Novej zmluvy. Rozpráva príbeh Ježiša, ktorý prijíma všetkých, s ktorými náboženské štruktúry zaobchádzali ako s vydedencami – a tými boli ženy, pastieri, rasovo odlišní Samaritáni a všetci chudobní.

Odmieta náboženstvo ako výlučný klub. My všetci, ktorí sa pozeráme na život zvonku, bez nádeje, že natrafíme na tajný vchod, vstupujeme zrazu do príbehu, ako ho rozpráva Lukáš a nachádzame doširoka otvorené dvere - cítime sa nájdení a vítaní Bohom – v Ježišovi.“

Touto knihou vydavateľstvo Porta Libri zahájilo novú sériu, na konci ktorej bude úplné vydanie Novej zmluvy, na základe adaptácie prekladu Biblie od Eugena Petersona z hovorovej angličtiny do modernej slovenčiny.

Tabuľka dát
PL 0068/K
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
Komentáre (0)