#0649 muz-bez-mena (1)
  • #0649 muz-bez-mena (1)

Muž bez mena (Roseanna M. Whiteová)

13,00 €
Bez dane 3
Kód: PL 0326/K

Špionážno - romantická séria

Množstvo

Muž bez mena je názov prvého dielu knihy zo série Tiene nad Anglickom od Roseanny M. Whiteovej. Podmanivý príbeh sa odohráva v období prvej svetovej vojny a je plný histórie, intríg, záhad, ale aj neodmysliteľnej romantiky. 

Rosemary Greshamová nemá rodinu, teda okrem skupiny bývalých výrastkov, ktorí jej ako malému dievčaťu pomohli prežiť v temných uliciach Londýna. Medzičasom všetci vyrástli, ale spôsob ich obživy sa nezmenil. Malé vreckové zlodejstvá nahradili krádeže hodnotných predmetov a priučili sa tiež nepozorovane votrieť do lepšej spoločnosti.

Jedného dňa, musí Rosemary určiť či je istý bohatý džentlmen oddaný Británii alebo Nemecku, a túto úlohu prijme ako svoju životnú výzvu. Ako sa však zmocniť jeho rodinnej histórie a vôbec samotného mena a priezviska? 

V Európe sa začína prvá svetová vojna a Peter Holstein je aj napriek svojej tichej a nesústredenej povahe vplyvným človekom po boku kráľa. Mnohí mu pre jeho nemeckú krv a priezvisko nedôverujú, preto sa rozhodne písať svoje obľúbené dobrodružné romány pod pseudonymom, aby tak neublížil britskej korune. Keď sa Rosemary objaví pri jeho dverách a predstiera že je knihovníčka, Peter uvíta jej pomoc na dosiahnutie svojho cieľa, ktorým je vniesť svetlo do minulosti jeho rodiny. 

Nebezpečenstvo však rastie a podozrenia sa množia. Peter i Rosemary si uvedomia, že hľadanie pravdy je súbojom s časom. A to sa týka rovnako Petrovej minulosti ako aj iskierky náklonnosti, ktorá medzi nimi nepopierateľne preskočila.

Všetky diely zo série:

1. diel: Muž bez mena

2. diel: Pieseň bez nôt

3. diel: Hodina bez výčitiek

PL 0326/K
3 položky

Mohlo by vás zaujať aj

chat Komentáre (0)