#0761 Buh - svržení predsudkú
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Bůh: Svržení předsudků a mýtů (Petr Fiedor)

99 otázok o Bohu, Biblii, kresťanstve a veciach súvisiacich

13,30 € Bez dane

13,30 € Bez DPH

3
notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

Vyspelá západná spoločnosť stojí na základoch kresťanskej filozofie a hodnôt. V posledných desaťročiach sa však týmto základom stále viac vzďaľujeme a v mnohých prípadoch ich zámerne opúšťame. So silnejúcim vplyvom racionálneho prístupu sa mnohí domnievajú, že tieto korene sú zastaralé, prekonané a viera v nich je známkou nižšieho intelektu.

K tomu prispieva tiež veľmi veľa závažných otázok a obvinení, ktoré sú reakciami na existenciu zdanlivo neriešiteľných fenoménov (zlo, smrť, množstvo náboženských vyznaní ap.) alebo činy tých, ktorí sa považujú za kresťanov (križiacke vojny, odpustky, pokrytectvo, zhromažďovanie majetku ap.). To všetko predstavuje živnú pôdu pre silnejúci tlak na základy kresťanskej viery a snahu dokázať, že sú jej východiská pre človeka 21. storočia neplatné.

Kniha preto predstavuje opozíciu voči týmto tlakom a snaží sa v systematicky predkladaných otázkach racionálnymi (príp. vedeckými) argumentami reagovať na najčastejšie námietky proti existencii kresťanského Boha a kresťanskému učeniu. Uvádza na pravú mieru množstvo predsudkov či mylných informácií, ktoré medzi širokou verejnosťou o kresťanstve kolujú. 

V istom zmysle ju možno považovať za osvetové dielo, ktoré ukazuje na neskreslenú podstatu a jadro kresťanstva. Je preto vhodná pre kresťanov, ktorí s veľkým záujmom študujú sporné otázky vlastnej viery, rovnako ako pre nekresťanov, ktorí hľadajú životné hodnoty presahujúce všadeprítomný chlad materialistické prístupu k základným životným otázkam. V neposlednom rade je vhodná pre tých, ktorí sú pevne zakotvení v nekresťanskom zmýšľaní, ale napriek tomu ich zaujíma kultúrna hodnota názoru náboženského vyznania, na ktorých hodnotách naša spoločnosť stojí.

Kniha ponúka odpovede na:

- všeobecné otázky (napr. Boha nikto nevidel, ako môže existovať? Kto je Boh a ako vyzerá? Kto stvoril Boha? Prečo by som mal/a Boha vôbec hľadať? Existuje niečo ako osud? Existuje posmrtný život? Prečo veriť v Boha a brzdiť tým pokrok?)

- otázky o Biblii (Čo je Biblia? Kto ju napísal? Ako vznikla? Prečo nie sú súčasťou Biblie aj iné spisy?)

- otázky o Ježišovi Kristovi (Prečo ste si istí že Ježiš existoval? Kto je Ježiš a aké je jeho poslanie? Sú dôkazy Ježišovho vzkriesenia? Ježiš o sebe predsa nepovedal, že je Boh, nie?)

- otázky ohľadom vzťahu Boh a veda (Existujú vedci, ktorí odmietajú evolúciu? Prečo väčšina ľudí verí evolučnej teórii? Nemohol si Boh použiť evolúciu? Aké sú dôkazy existencie Boha? Nemáme snáď predka s opicami?)

- otázky o kresťanstve (Kto je kresťan? Čo je vlastne kresťanstvo? Nepodmieňuje kresťanstvo kultúra? Ktorá cirkev je tá pravá? Prečo je toľko rôznych cirkví? Ako poznať zdravú cirkev a nenaletieť? ap.)

- otázky ohľadom záhad (Čo prútkarenie a geopatogénne zóny? Alternatívna medicína a kresťanstvo? Môže kresťan chodiť k liečiteľom? Kresťanstvo a zážitky blízke smrti?)

Tabuľka dát
R 0061
2 položky
Komentáre (0)