#Márnotratný prorok 2935 30343026_1920-1920
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Chekutanga 2: Posledná medzi ženami (Štefanič Vlado)

Príbeh Chekutangy je rozprávaním o sprevádzaní, bez ktorého sa len ťažko rozlišuje dobré od zlého a dôležité od nepodstatného.

14,70 € Bez dane

14,70 € Bez DPH

3
notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

Zázračnosť je vždy dar, nie však pre toho, kto ju dostal.

Keď sa na svätyni v lesoch Spiacej doliny rozhoria fakle, ktoré mali ostať navždy vyhasnuté, do domu s tajomným okrídleným rytierom v korune kráľovského mesta vstúpi umierajúci cudzinec. Nesie dar, tubu zázračnej vody z Betsaty.
Kto by však uveril blúzneniu umierajúceho cudzinca? A kto by z tej vody pil?
Ľahkovážna a divoká neter starého kráľovského radcu sa však takto nepýta. Keď Tereza ochutná z tuby, ktorá jej nepatrí, padnú na ňu hlasy všetkého živého okolo.

Príbeh Chekutangy je rozprávaním o sprevádzaní, bez ktorého sa len ťažko rozlišuje dobré od zlého a dôležité od nepodstatného.

Sú hodnoty, ktoré si sami nemôžeme dať. Iba ak v klamstve alebo podvodom.
Také, ktoré v nás nájdu iba hľadači dobra a krásy. Zastavia sa, obzrú si nás ako zasnežený horizont a predstavujú si, čo z nás ostane, keď sa sneh pominie. Zhíknu. Zaplesajú. A pomenujú, čo by človek sám od seba nemohol.

Kniha, ktorú držíte v rukách, je ako hra na schovávačku – neprestávate hľadať, pokiaľ nenájdete. Pri krásnych myšlienkach vpísaných do deja sa zastavíte a čítate ich dookola, lebo ste našli odpovede na svoju životnú situáciu.
– Pavol Kožuško, farár Prešov-Sekčov

Ďalší zázračný príbeh z pera Vlada Štefaniča voňajúci dobrom a múdrosťou. Nájdete v ňom napätie, zvraty, láskavý humor, hodnotné myšlienky a prekvapivé rozuzlenie. Odporúčam čítať pomaly, naplno vstrebávajúc výživné slová, aby ste čo najdlhšie mohli byť súčasťou tohto krásneho príbehu.
– Lucia Váhovská, vedecký pracovník

Príbehy o Pustovníkovi, na ktoré Chekutanga nadväzuje, ma zaujali a veľmi sa mi páčili, no táto kniha vysoko predčila všetky moje očakávania. Dej pripomína napínavý detektívny príbeh, aký by nebol schopný vyriešiť ani Sherlock Holmes. Pretkáva ho neľahký osud postáv, ktoré sa musia postaviť neznámemu zlu, no hlavne samy sebe. Dobré rady od zázračných tvorov neboli určené len pre postavy v knihe, ale aj pre mňa. Je to román, po ktorom určite opäť siahnem.
– Norbert Talarovič, študent gymnázia

Vlado Štefanič je katolícky kňaz, rodák z Prešova, ktorý sa rád túla prírodou a vymýšľa nové príbehy. Je autorom rozprávkovej série pre deti Kráľovná z Tammiru a laureátom Ceny Ivana Kraska za debut roka 2009. Vo vydavateľstve Kumran mu už vyšla séria kníh o Pustovníkovi.

Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Kumrán
Formát: B5, brož.
Jazyk: slovenčina
ISBN: 978-80-89993-90-1
Rok vydania: 2024
Počet strán: 440

Tabuľka dát
PL 0107
2 položky
Komentáre (0)