#Márnotratný prorok 2610 362787461_247193951446734_2503556979765282556_n
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Dobrí ľudia v zlých časoch (Daniela Hroncová Faklová)

Príbeh z čias druhej svetovej vojny, o prenasledovaní židov, o živote v čase mŕtvych viac nech živých, o ľudskosti v časoch neľudských.

10,00 € Bez dane

10,00 € Bez DPH

3
Popis

Silný príbeh z čias druhej svetovej vojny, o prenasledovaní židov, o živote v čase mŕtvych viac nech živých, o ľudskosti v časoch neľudských. Rodina Ehrenbergová, Berglásová, Guttmanová, Trnovská a iní. Čo viedlo evanjelického kurátora Jána Trnovského a jeho manželku Júliu, aby počas vojny vo svojom dome v Ondrašovej ukryli židovskú rodinu? Akou silou prekonali strach z ohrozenia vlastného života? "Milí naši židia, my nezachraňujeme, nepomáhame židom, my ukrývame "ľudí"! Človeka! Človeka, bez príčiny prenasledovaného, mučeného, likvidovaného. Nerobíme nič výnimočné. Iba sa riadime Božou láskou, príkazmi nášho Pána a snažíme sa ísť po Jeho vzore. Naše konanie je nebezpečné? Áno, do istej miery je, ale uznajte, čo sa nám v konečnom dôsledku môže stať? Nič. Pri najhoršom umrieme. Hej, zabijú nás, ako zabíjajú všetkých, ktorým sa nepošťastilo ukryť, ktorých pochytali, židov, kresťanov, záchrancov. Bez rozdielu. To znamená, že skončíme pozemskú časnosť a všetci prekročíme prah do večnosti. Rozumiete ma? Iba to sa nám môže stať. A my sa večnosti nebojíme, my sa na ňu tešíme." Ján Trnovský...

Daniela Hroncová Faklová (1950) sa narodila vo Zvolene v rodine evanjelického farára Daniela M. Faklu. Pracovala v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici, Liptovskom múzeu v Liptovskom Hrádku, Regionálnom kultúrnom stredisku v Liptovskom Mikuláši. Bola riaditeľkou Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši a šéfredaktorkou evanjelického cirkevného vydavateľstva Tranoscius. Je autorkou noviel, kníh literatúry faktu, románov, spoluautorkou reprezentačných publikácií, rozprávok a rozhlasových hier. Je tiež autorkou desiatok rozhlasových scenárov o tradičnej ľudovej kultúre, folklóre, literárnych a historických osobnostiach. Dobrí ľudia v zlých časoch je silný príbeh z čias druhej svetovej vojny, o prenasledovaní židov, o živote v čase mŕtvych viac nech živých, o ľudskosti v časoch neľudských.

Vydavateľ TRANOSCIUS a.s.
ISBN: 9788071406211

Tabuľka dát
T 0228/K
4 položky
Komentáre (0)