#Márnotratný prorok 894 21866563_230-230-true
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

New City katechizmus (Hansen Collin)

Staré a nové poklady pravdy pre 21. storočie

11,00 € Bez dane

11,00 € Bez DPH

notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

Množstvo spoločenstiev a kresťanských organizácií v súčasnosti uverejňuje akési vyznania viery, ktoré sú náčrtom ich presvedčení. V minulosti však dokumenty podobného rázu podliehali iným očakávaniam. Mali byť tak biblicky bohaté a tak dôkladne vyskladané, aby sa mohli memorovať a využívať na rast i výchovu kresťanov. Boli písané formou otázok a odpovedí a volali sa katechizmy (z gréckeho katechein, teda „vyučovať slovom či ústnym podaním“). Najznámejšie z nich sú Heidelberský katechizmus z roku 1563 a krátky a dlhý Westminsterský katechizmus z roku 1648 a pre mnohé cirkevné zbory po celom svete sa stali dôležitými piliermi doktrinálnych zásad.

New City Katechizmus so zamysleniami bol vytvorený tak, aby bol moderným zdrojom, ktorý v päťdesiatich dvoch otázkach a odpovediach nielen zosumarizuje dôležité kresťanské pravdy, ale veriacim tiež pomôže naučiť sa a uvažovať o doktrínach, ktoré ležia v jadre kresťanskej viery.

Každá otázka obsahuje súvisiaci biblický text, krátku modlitbu a zamyslenie od niektorých súčasných  vplyvných kresťanov (napr. John Piper či Timothy Keller) a historických osobností (napr. Augustín, Ján Kalvín, Martin Luther).

Vydavateľstvo: Porta libri
Formát: A5, mäkká väzba
Jazyk: slovenčina
ISBN: 978-80-8156-146-7
Rok vydania: 2019
Počet strán: 240

Tabuľka dát
Porta libri
PL 0311/K
2 položky
Komentáre (0)