#Márnotratný prorok 2627 29550475_1920-1920
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Božia svätosť (Sproul R.C.)

Kniha nás vedie k poznaniu a uplatňovaniu svätosti v každodennom živote.

10,80 € Bez dane

10,80 € Bez DPH

3
notifications_active Posledné kusy v sklade
Popis

R. C. Sproul prístupnou a zároveň teologicky a filozoficky zodpovednou formou preberá jednu z najdôležitejších a najnáročnejších tém kresťanskej viery. Čitateľ sa tu stretne s viacerými „politicky nekorektnými“ myšlienkami, ktoré odkrývajú realitu postavenia človeka pred Bohom. Kniha však neostáva v negatívnej rovine kontroverzie, ale skrze evanjelium Ježiša Krista nás vedie k poznaniu a uplatňovaniu svätosti v každodennom živote.

Prof. ThDr. Pavel Hanes, PhD.

Katedra teológie a katechetiky UMB Banská Bystrica

Táto kniha vás privedie k hlbšiemu, krajšiemu a plnšiemu chápaniu Boha a konceptu svätosti.  R. C. Sproul je nielen múdry, hlboký a skúsený, ale tiež sa ľahko číta a je veľmi otvorený a úprimný.

Slavomír Slávik

riaditeľ Slovenského evanjelizačného strediska

Toto dielo nás upúta tromi vecami. Autorovým intelektuálnym rozhľadom, schopnosťou vyučovať a samotnou metódou rozprávania. Tá zodpovedá vyznaniu žalmistu (Žalm 113:6), v ktorom je koncentrovaná celá biblická teológia: Boh sídli vysoko a hľadí dolu hlboko. Sproul nenazerá na Božiu svätosť „samu osebe“ ako na špekulatívny fakt, ale vždy vo väzbe k tomu, čo skúsenosť Božej svätosti znamenala pre život konkrétnych ľudí z biblickej minulosti, z dejín cirkvi. Takú skúsenosť môžete mať aj vy.

Ivan Eľko

generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku 

R. C. Sproul bol americký teológ a kazateľ. Založil a predsedal organizácii Ligonier Ministries. Je považovaný za „najväčšieho a najvplyvnejšieho zástancu oživenia reformovanej teológie v minulom storočí“.

Vydavateľstvo: Porta libri
Formát: A5, mäkká väzba, farebná obálka
Jazyk: slovenčina
ISBN: 978-80-8156-289-1
Rok vydania: 2023
Počet strán: 168

Tabuľka dát
Porta libri
PL 0059
1 ks
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
Komentáre (0)